Трубопровідна арматура є комплексом пристроїв, встановлених на трубопроводах, які служать для перекриття потоку робочого середовища з високим ступенем герметичності. Ці пристрої використовуються для контролю та керування потоками робочих мас (наприклад, закриття, відкриття, регулювання, розподіл, змішування або поділ) як рідких, так і газоподібних речовин у різних промислових, комерційних та побутових системах. Тобто. ця арматура призначена для забезпечення безпеки та ефективного керування потоками рідин або газів.
Трубопровідна арматура включає крани, засувки, вентилі, заслінки і клапани різних конструкцій і механізмів дії. Вони можуть бути ручними, автоматичними чи напівавтоматичними, залежно від вимог конкретного процесу чи системи.
Клапани, розроблені для автоматичного регулювання та блокування потоку робочого середовища, можуть бути класифіковані як нормально відкриті або нормально закриті. Вони призначені для застосування на трубопровідних магістралях, що транспортують як гази, так і рідини, і можуть функціонувати в різних умовах, включаючи вибухонебезпечні середовища. Основна відмінність між цими клапанами полягає у принципі їх активації. Згідно з цим критерієм, вони поділяються на клапани з відкритим та закритим типом роботи.
Найбільш поширені закриті клапани, що представляють один із видів запірної арматури, що функціонують з використанням електрики. При подачі напруги клапан нормально відкривається, забезпечуючи проходження робочого тиску. У разі відсутності електричного сигналу цей тип клапана не може забезпечити проходження робочого тиску.
У закритому положенні, коли система вимкнена, котушка перебуває у стані вимкнення. В цей час запірний елемент прилягає до робочого механізму та блокує систему за допомогою пружини. У цьому режимі клапан нормально закритий здатний утримувати пружину, так і тиск навколишнього середовища.
При включеній системі починається робота у відкритому режимі під час подачі електричної напруги. Функціонування клапана закритого типу припиняється, тому що немає необхідності утримувати пружину. Запірний елемент піднімається, забезпечуючи проходження робочого середовища. Для зворотних операцій використовують нормально відкритий клапан.
На відміну від закритого клапана відкритий автоматично переходить у закрите положення при надходженні енергії. Залишається у цьому стані до припинення подачі електрики. Підтримує відкритий положення запірного елемента у разі відсутності напруги, забезпечуючи цим рух робочого середовища.
Електромагнітний клапан закритого типу N.C. залишається закритим під час припинення подачі харчування. Коли котушка вмикається, вона створює електромагнітну силу, що перевищує силу пружини, що призводить до тяжіння якоря до статичної арматури і відкриває клапан. При відключенні живлення електромагнітна сила зникає, і активний якір повертається до положення під дією пружини, закриваючи клапан. Клапан стає закритим. Клапани відкритого типу N.O. є прямо протилежним. Ці клапани зазвичай відрізняються простою конструкцією, швидкою реакцією, високою частотою та невеликим діаметром отвору (≤6 мм, тип N.O.≤4 мм)
Клапан цього типу об'єднує головний клапан і пілотний клапан. Коли живлення увімкнено, пілотний клапан відкривається і керує відкриттям головного клапана. При вимкненому живленні електрична магнітна сила зникає та за допомогою сили тяжкості та сили пружини активна арматура закриває пілотний клапан, який керує закриттям головного клапана.
N.O. тип прямо протилежний. Ці клапани зазвичай мають більший розмір отвору та робочий тиск ≤10 бар і мають нульовий перепад робочого тиску.
Поршневі подібні до мембранних пілотних електромагнітних клапанів, але підтримують більш високий тиск і температуру з диференціальним робочим тиском ≥1 Бар.
ТОВ "Промислова гідравліка" має в наявності клапани типу SLP 2/2 ходові електромагнітні клапани з приєднувальними портами від 1/8" до 2", що працюють при тиску 0-16 Бар та температурі 0-130°C. Є різні варіанти напруги котушок: 12В, 24В, 110В, 220В, 240В. Варіанти матеріалу мембран: NBR, Viton, EPDM.