Забезпечення підготовки стиснутого повітря є невід'ємним етапом у функціонуванні промислових пневмосистем. Використання стисненого повітря без попереднього очищення може призвести до виходу обладнання з ладу та простоїв. Суть процесу підготовки полягає у видаленні з повітря різноманітних домішок та забруднювачів (пил, конденсат, компресорна олія, окалина, металеві оксиди). Для цієї мети використовуються різноманітні пристрої підготовки стиснутого повітря (фільтри, вологовідділювачі), які відповідають обсягу стисненого повітря, що проходить, і необхідному рівню фільтрації як для всієї системи в цілому, так і для окремих її основних компонентів. Пневмопідготовка також включає контроль і регулювання тиску стисненого повітря, а при необхідності — подачу мастила в систему з використанням маслорозпилювачів та іншого відповідного обладнання.
Блоки підготовки повітря призначені для очищення стисненого повітря від крапельної вологи та твердих частинок, а також для видалення конденсату, підтримки заданого рівня тиску та подачі мастильного матеріалу з резервуару в потік стисненого повітря до елементів пневмосистеми. Блоки в зборі зазвичай складаються з регулятора тиску, фільтра-вологовідділювача та маслорозпилювача (лубрикатора).
Фільтр-вологовідділювач використовується для видалення стисненого повітря твердих частинок, масла, вологи т.к. вони сприяють швидкому зносу ущільнень та інших компонентів пневмосистеми, що, зрештою, знижує її ресурс та ефективність.
Регулятори тиску виконують функцію підтримки заданого рівня тиску у стиснутому повітрі. Вони бувають з пружинним навантажувальним елементом і зі збалансованим клапаном скидання. Останній забезпечує більш точну стабілізацію вихідного тиску при змінах вхідного тиску та витраті стисненого повітря.
Лубрикатори (маслорозпилювачі) призначені для подачі масла в пневматичну осистему для змащування виконавчих органів (пневмодвигуни, пневмоциліндри, пневморозподільники), що знижує тертя компонентів, що рухаються, і істотно збільшує термін служби обладнання. У лубрикаторі використовується заздалегідь підготовлене, очищене від вологи та домішок повітря. Пристрій складається із двох камер: одна з розпилювачем, а інша з регулятором. Повітря подається в лубрикатор постійно, але якщо немає споживання повітря, то в обох камерах встановлюється рівний тиск. В цьому випадку не відбувається подачі та розпилення оливи. Як тільки починається споживання повітря, виникають два потоки.
ТОВ "Промислова гідравліка" пропонує регулятори тиску серій AR, AOR, фільтри серій FR, FC, OF, OU, OFR, лубрикатори серії OL. Їх характеристики наведені у таблицях.