Пневматичні фітинги.
Пневматичні фітинги - це сполучні пристрої, які використовуються для стикування пневматичних шлангів між собою, а також для підключення цих шлангів до пневматичного обладнання та інструментів. Для таких систем насамперед важлива надійна герметизація, тому пневмофітинги повинні бути якісними та виключати будь-які витоки повітря. Вони підбираються залежно від зовнішнього діаметра пневматичної трубки, у своїй внутрішній діаметр не відіграє роль підборі фітинга.
Класифікація пневмофітингів
Усі з'єднання пневмосистем можна класифікувати на дві категорії: роз'ємні та нероз'ємні.
Залежно від конструктивного виконання, пневматичні сполучні фітинги поділяються на такі типи:
- Прямі фітинги — застосовуються для з'єднання двох труб з однаковими діаметрами, зазвичай прямому ділянці конструкції.
- Кутові фітинги — використовуються для зміни напрямку конструкції під певним кутом.
- Трійники — необхідні створення відгалуження від основного потоку.
- Перехідники — з'єднують труби з різними діаметрами.
- З'єднувачі призначені для з'єднання труб з однаковими або різними перерізами, а також труб з різних матеріалів.
- Заглушки використовуються для закриття кінцевого отвору в системі.
Фітинги для пневмосистем в залежності від матеріалу, що використовується для їхнього виробництва, поділяються на:
- Сталеві фітинги, що відрізняються міцністю та довговічністю, при цьому вони доступні за ціною. Однак сталь схильна до іржі від вологи, нестійка до агресивних речовин, і існує ризик забруднення середовища, що перекачується.
- Нержавіюча сталь більш дорога, але стійка до впливу вологи та агресивних речовин, що мінімізує ризик забруднення середовища, що перекачується.
- Латунні фітинги менш міцні, ніж сталеві, але не схильні до корозії від вологи та агресивних речовин.
- Нікельована латунь має підвищену стійкість, що дозволяє використовувати її в різних системах.
- Чавунні фітинги дуже міцні та надійні, але нестійкі до вологи, що обмежує їх застосування.
- Мідь та бронза вважаються оптимальними матеріалами для фітингів завдяки своїй міцності та стійкості до води та агресивних речовин. Однак вони дорожчі.
Пневмофітинги на різних кінцях можуть мати різні системи з'єднання (наконечники) і, залежно від цього, виділяються:
- Швидкознімні-швидкороз'ємні з'єднання — призначені для систем, що потребують постійного підключення та відключення елементів, забезпечуючи швидку та легку установку та роз'єднання, а також збільшуючи герметичність за рахунок ступінчастого рельєфу та ущільнювачів.
- "Ялинка" — це наконечник із загнутими кільцями на підставі, який вставляється в рукав і зачіпляється за його стінки, забезпечуючи миттєве з'єднання та роз'єднання, хоча воно може бути менш надійним.
- "Тато-Мама" — парні фітинги з різьбленням, що забезпечують надійне з'єднання, але при цьому залишають можливість швидкого роз'єднання.
- Фітинги з накидною гайкою — варіація "Тато-Мама" з додатковою фіксацією за допомогою гайки, яка робить з'єднання більш міцним та герметичним.
- Цангові фітинги — ще одна варіація "Тато-Мама" з використанням пружної розрізної втулки для додаткової фіксації до внутрішньої стінки трубопроводу.
- Байонетні фітинги — простий і надійний спосіб створення з'єднань, де два елементи вставляються один в одного і закручуються, забезпечуючи надійність за рахунок штифтів та прорізів.
Де купити фітинг пневматичний в Україні?
ТОВ "Промислова гідравліка" має широкий асортимент пневматичних з'єднань, тому у нас ви можете купити пневмофітинг недорого з доставкою по всій Україні. Замовляйте!